Несъмнено не само когато планирате основно почистване, но и ежедневно, а ако седмицата ви е препълнена със служебни ангажименти – ежеседмично, извършвате почистване на банята. Тя се използва от всеки в семейството по няколко пъти на ден. Естествено е да се замърсява, но с навременно чистене и ежеседмично почистване на фаянс и санитария ще можете да я поддържате чиста до блясък.
За да се справите, не е необходимо да запълните шкафа с препарати. Те могат да предизвикат алергия, а и означават разходи. У дома имате няколко продукти, които са незаменими и по ефект, и като средства за еко почистване. Те са оцет, сода, гореща вода. Лимонът е неприятел на варовика, така че добавете към домашните средства и изцедените от сок лимони.

снимка: https://www.quickenloans.com
Кранът на батерията
Крановете побеляват от следите от капки. За да ги премахнете веднага, използвайте малко бебешко олио върху памуче или парче кухненска хартия. Ако водата в района ви е много варовита, правете това всеки ден.
Ако кранът е ръждясал, поръсете мястото на ръждясване със сол, а след това изсипете оцет или капнете лимонов сок. Нека сместа подейства повече време. След няколко часа можете да избършете и изплакнете.

снимка: https://www.ahs.com
Ваната – ежедневни грижи
Ако използвате ваната всеки ден, по-приятно е да се поддържа снежнобяла. Справете се със замърсяванията и бактериите, като си приготвите смес от половин чаша оцет и една чаша спирт. Добавете към сместа една четвърт чаша сода бикарбонат. Петнадесет минути са достатъчни за тази смес, нанесена върху ваната, да отстрани замърсяванията. Изплакнете с хладка вода и ежедневните грижи за ваната са приключили.

снимка: https://www.nbcnews.com
Душът е удобно място за варовикови отлагания
Почиствайте тези отлагания всяка седмица. В много райони водата е твърда, богата на варовик и дюзите на слушалката се запушват. Изсипете малко оцет в найлонова торбичка, в която потопете частта от слушалката с дюзите. Трябва да престои така няколко часа, за да може оцетът да разтвори варовика. След това изплакнете с вода.
Тоалетната чиния – ежедневни и ежеседмични грижи
Ежедневното почистване ви създава по-малко проблеми при ежеседмичното чистене. Веднъж дневно, например вечер, преди лягане, изсипете малко течен сапун в тоалетната чиния и пуснете водата. Така ще измиете повърхността на чинията.
Ежеседмично изсипвайте в горната част белина на гел, която ще се стича бавно, ще почиства и дезинфекцира. Нанесете белината вечер, а сутринта изплакнете с вода.
Другият начин за ежеседмично почистване без белина е с разтвор от вода и оцет. Изтъркайте повърхността на тоалетната чиния с четка. Изчакайте известно време, за да подейства. След това изплакнете.

снимка: https://www.today.com
Четката за тоалетната чиния също трябва да се почиства ежеседмично
Четката е подложена на редовни замърсявания. Използвайте стар и непотребен съд – купичка или кофичка от кисело мляко. Изсипете малко течен сапун, към който добавете половин чаша сода за хляб, четвърт чаша оцет и 2-3 супени лъжици сол. Достатъчен е час, за да паднат всички замърсявания, но можете да изчакате и два часа. След това изплакнете четката.
Огледалото светва след периодично почистване с крем за бръснене
Ежедневно можете да забърсвате огледалото с кърпа. А в края на седмицата нанесете малко крем за бръснене и разтъркайте. След това избършете добре, за да отстраните крема. Това е не само начин за постигане на чистота на огледалото. С крема за бръснене ще се предотвратява замъгляването при пускане на гореща вода.
Разделете грижите за банята на ежедневни и ежеседмични. Ако трябва, съставете списък. Скоро ще запомните какво да правите всеки ден или в почивния ден, за да се радвате на чиста баня.
Още един вариант да имате винаги чиста баня е да ползвате абонаментни услуги за почистване от Casa Limpia.
Свържете се с нас, за да договорим конкретен абонаментен плат или услуга за еднократно почистване на банята.
Социални мрежи